Juventus s igračem više tek u finišu utakmice slomio otpor odličnog Sassuola

395
Stara dama je bila bolji protivnik u prvom poluvremenu, ali uprkos velikom broju prilika nisu uspjeli doći do gola.

Prvo poluvrijeme obilovalo je grubostima pa su dodijeljena tri žuta kartona, a Obiang je napravio glupost u sudijskoj nadokandi te dobio direktno isključenje.

Igrača više Juventus koristi već u petoj minuti nastavka kada Danilo postiže prvi gol na meču, ali je osam minuta kasnije Defrel izjednačio na asistenciju Traorea.

Utakmica je bila odlučena u samoj završnici kada je prvo Ramsey iskoristio dodavanje Frabotte i ponovo doveo Juventus u vodstvo, a onda Ronaldo postavio konačnih 3:1.

Juventus se večerašnjom pobjedom probio na četvrto mjesto Serije A, dok je Sassuolo ostao na sedmoj poziciji.